Podnikání


VÄ›tÅ¡ina z nás nemá pÅ™ebytek finanÄních prostÅ™edků. Po zaplacení hypotéky, nájmu a jídla jsme rádi, že si můžeme jít s přáteli posedÄ›t jednou do mÄ›síce na pivko.
Mnoho lidí to Å™eší například pÅ™ivýdÄ›lkem ve formÄ› brigády, hledání nového zamÄ›stnání, ve kterém dostane vyšší finanÄní ohodnocení, pronájmem prostorů v osobním vlastnictví, které nevyužívá nebo prodejem nevyužitých vÄ›cí.
stůl pracovníka.jpg
Jednou z možností, která je v souÄasné dobÄ› velice rozšířenou, je zaÄátek podnikání. Tato možnost může pÅ™inést velké výnosy ve chvíli, kdy máte dobrý a promyÅ¡lený nápad ohlednÄ› zaÄátku podnikání.
Popíšu vám hlavní rozdíl mezi podnikáním a zamÄ›stnáním. Když jste zamÄ›stnán u zamÄ›stnavatele, je povinen vám vyplatit mzdu (odmÄ›nu za vámi vykonanou práci)- tato mzda může být buÄ Ãºkolová (dostanete zaplaceno za provedený úkol), nebo hodinová (dostanete zaplaceno za každou odpracovanou hodinu). U podnikání nemáte nic jisté- nemusí vám pÅ™inášet finanÄní prostÅ™edky, naopak můžete o vložené peníze pÅ™ijít. Dalším rozdílem (pro nÄ›kterého z nás dokonce příjemnou zmÄ›nou) může být to, že když jste podnikatel, tak máte zodpovÄ›dnost za svá vlastní rozhodnutí, zatímco u závislé Äinnosti za vás dÄ›lá koneÄná rozhodnutí váš nadřízený.
organizátor z kůže.jpg
Když se rozhodnete pro podnikání, mÄ›li byste znát právní pÅ™edpisy, kterými je podnikání upravováno (je to zejména živnostenský zákon, zákon o obchodních korporacích a obÄanský zákoník).
Je nÄ›kolik právních forem podnikání- živnost (živnost je samostatná Äinnost, kterou subjekt provozuje za úÄelem dosažení ziskovosti), obchodní korporace (více fyzických osob, které se spojí za úÄelem podnikání a dosažením zisku), neziskové organizace (jejich cílem není dosažení zisku).
ZávÄ›rem napíši jen to, že je podnikání pomÄ›rnÄ› složitou Äinností, která má rizika, ale na druhou stranu, proÄ to nezkusit?

You may also like...