S bublinkovou fólií na cestách


Bublinkovou fólii uplatníte nejen doma, ale i na cestách.

Ochrana zavazadel při cestování letadlem

Viděli jste někdy „balíkáře“, jak si pohazují s vaším kufrem? Pravděpodobně ne, neboť po odbavení zavazadel tato putují do útrob letištní haly setkáte se s nimi až v tranzitní hale příletové destinace. Nakládání zavazadel neprobíhá zrovna v rukavičkách, máme to potvrzeno přímo z vlastní zkušenosti, kdy jsme si sami vyzkoušeli tuto práci jako brigádu.

bublinková fólie

Na práci se zavazadly se najímají studenti nebo lidé se základním vzděláním, nepotřebujete k tomu vysokoškolský titul ani žádné extra vědomosti. Počítejte tedy s tím, že vaše věci uvnitř kufru či batohu by měly být chráněné ještě lépe, než při stěhování. Stěhovací firmy totiž dbají na opatrnost a zachází s vašimi věcmi mnohem lépe, navíc je mnohdy při práci sledujete, zatímco „balíkáře“ kontroluje obvykle pouze kamerový systém.

letištní terminál

Nemusíte ovšem balit svoje věci do kartonové vlny nebo polystyrenových tělísek tak, jak se to provádí do kartonových krabic, ale postačí vám docela obyčejná bublinková fólie a igelitové sáčky se zipem. Na čem vám opravdu záleží, a chcete chránit před kondenzací vodních par při letecké přepravě, vložte do zip sáčku a následně přebalte fólií s bublinkami. Vše bude jako v bavlnce včetně elektroniky, jako jsou mobily, tablety, notebooky, fotoaparáty či kamery.

Kempování v přírodě

Fólii uplatníte i v kempu třeba v situaci, kdy potřebujete ochránit podlážku stanu nebo změkčit povrch, kde se pohybujete. Vzduch v bublinkách dokonale izoluje od chladu i vlhkosti a zvyšuje komfort pobytu v přírodě za deště nebo chladného počasí. Bublinky můžete pokládat ve více vrstvách na sebe a změkčit i prostor pro spaní pod spacákem, resp. pod karimatkou. Dobře se kombinují s tenkými a ultralehkými karimatkami s hliníkovou vrstvou, které dobře vedou tělesné teplo.

You may also like...