Ideální vodní plocha


Přečka velká vedra není nutné v lednici, ale třeba i na zahradě. Stačí si jen pořídit svou vlastní vodní plochu. Ano, jedná se o nemalý výdaj, nicméně v konečném důsledku je to mnohem lepší investice než se koupat někde na rybníce či v přehradě, případně se nechat očumovat cizími lidmi na veřejném koupališti. Plavání je navíc velmi zdravé. Nejenže si tak člověk dokáže zlepšit celkovou kondici, ale zároveň se tím posiluje kosterní svalstvo. Díky tomu je možné udržovat se mladý i v pokročilejším věku. Rozhodně je plavání lepší než třeba jízda na kole, kolečkových bruslích nebo třeba lyžování.

Plavání

Mít vlastní bazén je však mimo jiné i docela velký závazek. Aby byla tato vodní plocha jakž takž použitelná, musí být čistá. Toho se dá naštěstí dosáhnout poměrně jednoduše, a sice vhodnými dezinfekčními prostředky, jež je možné sehnat snadno a docela levně.

Ne v každém jde plavat

co se kvality plavání týče, dost záleží na tom, jaký si člověk vlastně pořídí bazén. Existují totiž dva základní modely – nadzemní a zapuštěný. Jak je už z názvu patrné, nadzemní verze jsou v podstatě nádoby zabírající poměrně velký prostor, a tudíž docela ničí výhled. Zapuštěné alternativy na druhé straně nevyčuhují v podstatě vůbec, takže si jich člověk nemusí vůbec všimnou. Možnost kochat se reliéfem zahrady však není jediné pozitivum, které zapuštěné verze mají. Dalším velkým plusem je i velikost. Tyto vodní plochy mohou mít mnoho metrů čtverečních, což je dost pro cachtání i plnohodnotné plavání. Toto nadzemní typy nabídnout rozhodně nemohou.

Plavec

Dalším příjemným bonusem zapuštěných bazénů je i střecha. Tu si může každý zájemce nad vodní plochu nechat nainstalovat. Střecha slouží velmi dobře nejen jako krytí proti nečistotám, ale dokáže rovněž udržet vodu teplou. To se hodí hlavně v případech, si chce majitel prodloužit o pár dní až týdnů plaveckou sezónu.

You may also like...