Nebankovní půjčka: Situace, kdy se skutečně vyplatí


Podle některých statistik se s myšlenkou půjčky ztotožňuje každý druhý Čech. Jen malá hrstka z nich si ale uvědomuje, co skutečně obnáší vyřídit si úvěr v bance. Věřte, že bankovní instituce skutečně nepůjčí každému, kdo si o úvěr zažádá. Navíc se stále se zpřísňujícími podmínkami, může být získání tíženého obnosu peněz čím dál náročnější. Pojďme se společně podívat na situace, kdy je výhodnější dát přednost nebankovním institucím.

  1. Když peníze potřebujete co možná nejrychleji

Dostali jste se do tíživé finanční situace a hledáte účinný a rychlý způsob jak z ní? Nebankovní společnosti vyplácejí peníze ihned při podpisu smlouvy, maximálně do druhého dne. Pokud se rozhodnete o úvěr požádat online cestou, postup je obdobný.

Práce na počítači

V případě, kdy zvolíte nebankovní společnost, vyhnete se zdlouhavému schvalovacímu procesu, který vás čeká v bankách. Tam přistupují ke každé žádosti individuálně, což nemusí být na škodu. Ovšem za předpokladu, že vám nevadí delší schvalovací proces.

  1. Potřebujete si půjčit pár dní před výplatou

Graf růstu

Pár dní do výplaty a vám nezbyl v peněžence ani halíř? Určitě jste si nemohli nevšimnout, že některé nebankovní společnosti nabízí úvěr třeba jen na pár dní s nulovou úrokovou sazbou. Tedy za předpokladu, že se vám podaří úvěr do tíženého data zcela splatit. V opačném případě jsou úroky a penále za pozdní splacení velmi vysoké. Tuto možnost je tedy dobré volit hlavně v případě, kdy jste si skutečně jisti, že budete schopni půjčku splatit co možná nejdříve.

  1. Když nemůžete doložit výši svých příjmů

Není bankovní instituce, která by vám půjčila bez toho, aby prověřila výši vašich příjmů. Jenže ne každý se může tuto skutečnost prokázat a tak některé nebankovní společnosti nabízí řešení v podobě nebankovní půjčky či hypotéky bez registru a doložení příjmů. Tento druh úvěrů je ale zpravidla opatřen větší úrokovou sazbou.

You may also like...